Afyon Lazer

2. El Fiber Lazer Kesim Makinası

Lazer kesim makineleri birçok farklı yüzeyde işlem yapabilen teknolojiye sahiptir. Özellikle cam, gıda, kumaş, plastik, polyester, ahşap, çelik, pleksi gibi malzemeler üzerine insan eliyle yapılması zor olan ve çok uzun zaman alan kesme ve kazıma işlemlerinin yapılması için tercih edilirler. Lazer kesim makineleri üretim şekli itibariyle kusursuz sonuçlar alınmasını sağlar. Günümüzde farklı alanlarda kullanımı artan lazer kesim makinesi sayesinde fabrikalarda verimli ve hızlı üretimler gerçekleşmektedir.  Geleneksel yöntemlerle sonuç elde etmek zaman ve güç israfına sebep olur. Bazı hammaddelerin işlenmesi ve elde edilen sonuç lazer kesim makinelerindeki kadar iyi olamaz. Ayrıca her geçen gün yapılan araştırmalar sonucunda farklı sektörlerde de kullanılması amacıyla çalışmalar yapılmaktadır.

Lazer Kesim Makinası Nasıl Çalışır?

Makinede bulunan cam ya da metal tüpün içerisinde bulunmakta olan lazere elektrik verilmesiyle beraber lazer ışın halini alır. Ve oluşan lazer ışını mercek veya ayna aracılığıyla istenen yüzeye gönderilir. Sonrasında iletilen bu ışın sayesinde kesim ya da kazıma işlemi yapılmaya başlanır. Lazer kesim makinası istenen şekil, boyut ya da özellikte işlem yapma kabiliyetine sahiptir. Makine içinde bulunan cam tüplü ve metal tüplü yapısına bağlı olarak farklı materyaller üzerinde çalışmaya uygundur. Metal tüplü lazer kesim makinesi, metal olan malzemelerin kesiminde kullanılırken; cam tüplü lazer kesim makinesi, plastik, karton, ahşap ve kumaş gibi malzemelerin kesiminde tercih edilir.

Lazer Işınının Özellikleri

Makinelerde çeşitli işlemlerin hızlı ve kolaylıkla yapılmasını sağlayan lazer ışını dalga boyu ve gücüyle farklı biçim ve boyutta olma özelliğine sahiptir. Lazer ışınları farklı gaz karışımlarıyla kullanılınca farklı dalga boyu ve renkte ışın verme şansı sunar. Mesela Argon lazer aynı anda iki ya da daha fazla dalga boyunda ışın yayar. Kullanılan lazer ışınlarının dağılmaması ve yön verilebilmesi yapılan uygulamalar için avantajlar sunar. Bu özelliğinden yola çıkılarak fiber optik ve mesafe ölçme teknolojisinde kullanılması sağlanmıştır. Ayrıca lazer ışını diğer kaynaklardan daha etkilidir. Lazer ışını tek renkli ve aynı fazlı paralel dalgalar halinde yüksek genişliğe sahip olan bir ışın demeti olma özelliği taşır. Çok hassas işlem yapılması gereken yüzeylerde sorunsuz olarak kesim ve kazıma yapılmasına imkan verir.

Lazer Kesim Makineleri Çeşitleri

Lazer kesim makineleri birden fazla çeşitte üretilir. Kullanım alanına bağlı olarak da özellikleri farklıdır. Boyutları ve özelliklerinin farklı olması sebebiyle yapılmak istenen işe göre tercih yapılır. Fabrika, atölye veya evde kullanabileceğiniz çeşitler bulunmaktadır. Büyük ebatlı lazer makinesi; fabrika gibi büyük ölçekte üretim yapan alanlara uygun olarak üretilmektedir. Orta büyüklükte lazer makinesi; atölye gibi orta ölçekli işletmelerde kullanılması uygundur. Mini lazer makinesi ve ev tipi lazer makinesi ise ofis ya da evinizde lazer kesim yapılabilmesine olanak veren yapıya ve ebatlara sahiptir. Kullanma alanınıza uygun olan lazer kesim makineleri özelliklerini inceleyip, satın alma şansınız bulunmaktadır.

Lazer Kesim Neden Tercih Edilir?

Lazerin gücü kullanılarak yapılan kesim işlemlerinde sert yüzeylerde kaliteli kesim yapmak kolaylaşmaktadır. Atölye, fabrika gibi üretimin yoğun olarak yapıldığı işletmelerde takım tezgahları için lazer kesim teknolojisi kullanılarak verimliliğin artması sağlanır. Her geçen gün kullanım alanı genişleyen bu teknoloji sayesinde insan emeğiyle yapılması mümkün olmayan işlemler hatasız bir şekilde gerçekleşir. Makineler aynı zamanda istenen desen ve şekillere uygun kesim de yapar. Özel tasarımların hammadde üzerine işlenip kesilmesini sağlar. Farklı sektörlerde kullanılan lazer kesim makinelerinden önce yapılan işlemlerde parça kesimlerinden sonra birleştirme işlemi için kaynak makinesine ihtiyaç duyulmaktaydı. Lazer ışını kullanılarak yapılan işlemlerde ise buna gerek kalmadan düzgün sonuçlar elde edilmesi mümkün oldu. Ek işlem maliyetlerinin düşmesiyle maddi karlılığın artması sağlanmaktadır.

CO2 Lazer Makinesi

Karbondioksit Lazer makineleri ile plastik, karton, mdf, kumaş, pleksi, kontrplak ve kâğıt hammaddeleriyle kesim ve kazıma işlemi kolaylıkla yapılmaktadır. CO2 Lazer kesim makinesi çok katlı kesim yapabilme özelliğine sahiptir. Veri işleme hızı 6 MHZ dir. Motor sistemi olarak yüksek çözünürlüklü servo motor kullanılır. Aynı zamanda SLR kamera ve geniş led ışıklara sahiptir. Lazer kesin makinesi tek ya da çift kafayla işlem yapabilmektedir. Farklı materyallerle kesim veya kazıma işlemi yapmadan önce makine tabla boyutlarında değişiklik yapılabilir. Bu sayede uygun materyale uygun boyutlar kullanılarak üretim yapılır. Lazer makinelerinden alınan sonuçların özenli ve kaliteli olması taleplerin ve kullanımın artmasına da katkı sağlar.

Fiber Lazer Kesim Makinesinin Avantajları

Lazer kesim makineleri geleneksel yöntemlere göre birçok konuda farklı avantajlar sunması sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları;

  • Lazer kesimle üretim yapmanın maliyeti daha uygundur.
  • Lazer kullanılarak kesim yapıldığında materyal üzerinde pürüzlü bir yüzey meydana gelmez.
  • Her türlü logo, tasarım, desen veya resim hammadde üzerine işlenebilir.
  • Lazer kesim makineleri kullanılan hammaddeye temas etmez ve bu sayede hammaddede istenmeyen bozulmalar olmaz.
  • Fiber lazer kesim makinesi ile kalıp olmadan işlem yapılması hem kolaylık sunar hem de maliyeti düşüren bir faktördür.

İkinci El Fiber Lazer Kesim Makineleri

Lazer kesim makinaları amaçlarına uygun olarak satın alınan makinelerdir. Fabrika ve atölye gibi seri üretim yapan yerlerde kullanım kolaylığı ve verimli iş amacıyla satın alımları yapılmaktadır. Firmamız sizin ihtiyaçlarınıza uygun ebatta ve özellikte ürettiği makinelerle sorunsuz hizmet vermenizi sağlar. Bazı durumlarda lazer kesim makineleri maliyet dengesini sağlamak amacıyla ikinci el olarak da tercih edilebilir. Bu durumda makinenin garantisi, çalışır durumda olup olmadığı, ne kadar süreyle kullanıldığı ve hangi sebepten satıldığı gibi konuların detaylı olarak incelenmesi gerekir. İkinci el fiber lazer makinaları fiyatları sebebiyle uygun olsa da tüm araştırmalar ve piyasa koşulları detaylandırıldıktan sonra satın alınması önerilmektedir. Fiber lazer kesim işlemleri için satın alım yapan bazı firmalar üretimlerini büyütmek amacıyla ya da sadece test ürün çıkarmak amacıyla az kullanılmış makineleri elden çıkarmak isteyebilirler.

Lazer Kesim Makinesi

Lazer kesim makinesi lazer ışınının gücüyle işlem yapma kapasitesine sahip olur. Lazer teknolojisi geliştikçe imalat sanayi, reklam, mühendislik, mimarlık, gemi ve yat sanayi, vinç, çelik konstrüksiyon, otomotiv, kuyumculuk, tekstil, metal eşya üretimi, savunma sanayi vb birçok farklı alanda uygun ve verimli üretim yapılmasına destek olmaktadır. Teknoloji geliştikçe bu alanlara yenileri eklenerek yelpaze genişlemektedir. Lazer ışınının gücü ve sonuçların hızlı elde edilmesi de fiber lazer makinesinin tercih edilmesini sağlayan en önemli özelliklerden sayılır. Bu sayede hızlı ve sorunsuz üretim yapılması sağlanarak işletmelere zaman ve maliyet kazancı olması sağlanır. Ekonomik giderleri düşüren her türlü imkan işletmelerin lazer kesimi tercih etmesini ve talepleri arttırmaktadır.

Lazer Kesim Makinesi Alırken

Lazer kesim makinesi alırken kullanacağınız hammadde özelliklerine göre öncelikle seçimlerinizi belirlemelisiniz. Ürünlerde kaç mm kalınlıkta kesim yapılacaksa makinenin de buna uygun olması gereklidir. Her alanda yavaş yavaş kullanılmaya başlayan lazer kesim, markalama yöntemleri sayesinde daha az iş gücüne gereksinim duyulmaktadır. Farklı boyutta olan makineler atölye, fabrika ya da ev ortamında bile kolayca kullanılmaktadır.

Garantili Hizmet

Firmamız bünyesinde üretimi yapılarak ihtiyaç duyulan alanlara satılan ürünlerimiz için irtibat kurup bilgi alabilirsiniz. Alanında uzman olan ekibimiz sizlere gereken tüm bilgileri vermektedir. Aynı zamanda üretim alanınızda kullanılmak üzere yeni teknolojiler konusunda ekibimizden destek alabilirsiniz. Tüm makine çeşitlerimiz garantili olarak satışa sunulmaktadır. 24 ay garanti süresine sahip olan makinelerle ilgili 7/24 arama yapabilirsiniz. Firmamızdan alınan makineler için 10 yıl yedek parça tedarik garantisi sunulur.  Satın alınan tüm ürünler için destek ekibimiz ücretsiz montaj hizmeti verir. Aynı zamanda makinenin kullanımı hakkında bilgi ve eğitim hizmetimiz de ücretsiz olarak sunulmaktadır. Satın alımlarınızda ödeme seçeneklerinden biri de kredi kartı olmaktadır. Vade farkıyla taksit imkanı 12 ay olarak belirlenmiştir. Firmamız tüm müşterilerimize kaliteli ve uygun hizmeti amaç edinmiştir.