Afyon Lazer

30W Fiber Lazer Markalama

İş yükünün arttığı ve zamanı verimli kullanmanın oldukça önemli hale geldiği günümüzde son teknolojik makineler hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Bu son teknolojik makineler sayesinde ahşap, metal veya plastik gibi materyallere markalama işlemini artık iş yükü olmaktan çıkarmak mümkündür. Doğru seçilmiş ve yüksek bir donanıma sahip lazer markalama makinesi ile üretim alanınızda markalama kaynaklı iş yükünü azaltırken, işlem süresini azaltarak zamanı çok daha verimli bir şekilde kullanabileceksiniz. Yüksek kalite standartlarına sahip, son teknolojik markalama makinelerimiz sayesinde zamanı lehinize çevirin. 24 ay boyunca garantili ürünlerimizin 10 yıl boyunca tedarik parça garantisi de bulunmaktadır. Ücretsiz kurulum, ücretsiz eğitim, 7 gün 24 saat teknik servis imkanları, taksit avantajları ve garanti uzatma seçeneği ile %100 müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyoruz.

Fiber Lazer Markalama Nedir?

 Fiber Lazer markalama işlemine kısaca belirli bir ürünün üzerine yazı, sayı, logo, barkod, QR kod gibi verilerin ışınlar vasıtasıyla iz bırakarak işaretlenmesi işlemi diyebiliriz. Farklı materyallerden ürünlerin üzerine barkod, tarih, seri numarası gibi bilgilerin yüzeysel olarak işaretlenmesi fiber lazer markalama makineleriyle sağlanmaktadır. Bu makineler sayesinde ürünün yüzeyi ile herhangi bir temasta bulunma ihtiyacı ortadan kalkar. Farklı yöntemlerin aksine yüzeye mürekkep, asit, aşındırıcı gibi başka maddeler değmediği için üründe bir hasar oluşma ihtimali azalır. Malzeme yüzeyine odaklı lazer ışınları sayesinde kolay okunabilir, hasarsız ve temiz bir biçimde yapmak istediğiniz markalama işlemi çok kısada sürede gerçekleştirilir.

 Fiber lazer markalama işleminde 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler kullanılacak malzemenin yapısına göre değişmektedir. Bu yöntemlerden ilki tavlama yöntemidir. Genellikle karbon içerikli materyallerde tercih edilir. İşlem süresi görece daha uzundur. Medikal ve otomotiv sektörlerinde çokça kullanılır. İkinci yöntem renklendirme yöntemidir. Genellikle plastik materyallerde kullanılır. Hassas markalama işlemlerine olanak sağlar. Markalama yapmak istediğinizürün hassassa bu yöntem doğru tercih olacaktır. Üçüncü yöntem olan köpükleme yöntemi ağırlıklı olarak plastik polimerlere uygulanır. Uygulama alanı dokunulduğunda elle hissedilecek şekildedir. En son yöntem ise kazıma yöntemidir. En yaygın yöntemlerden biridir. Altın gümüş dahil her türlü metalin üstüne işlem yapılabilir. Farklı derinlik ve işlem tiplerine olanak tanır. En doğru uygulama hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiber Lazer Markalama Makinelerinin Özellikleri

 Fiber lazer markalama makinelerine baktığımızda elektronik aksamlarla beraber dört ana parçadan oluşmaktadır. Bu dört ana parça lazer rezonatör, lens, anakart ve galvo kafasıdır. Tasarımına karar verilmiş logo, barkod, kod gibi işlemler bilgisayar üzerinden bir yazılım sayesinde gerçekleştirilir. Materyal üzerinde baskı yapılacak alan belirlendikten sonra markalama işleminin başlatılması komutu verilir. Lazer rezonatörü tarafından lazer kafasına gönderilen lazer ışını üretilir. Bu ışığın değiştirilebilen frekansı sonucu materyallerin üzerinde elde edilen iz ve işaretlemeye markalama denmektedir. Cam fiber sayesinde bu ışınlar komuta göre odaklanarak temiz ve profesyonel bir markalama işlemi elde edilir.

 Lazer rezonatörü ve galvo kafası fiber lazer markalama makinelerinin kalite ve performansını belirleme özelliğine sahiptir. Ürünlerimizde yüksek donanımlı ve en kaliteli lazer rezonatörleri ve galvo kafaları kullanıldığı için yüksek ve kaliteli bir performans göstermektedirler. 24 ay boyunca garantili olan ürünlerimizin ihtiyaç halinde parça tedariki süresi 10 yıldır. Bu sayede uzun süreler boyunca en yüksek kalitede markalama performansı sağlanır.

Fiber Lazer Markalama Nerelerde Kullanılır?

 Fiber lazer markalama işleminin örneklerine günlük hayatta neredeyse her an rastlamak mümkündür. Marketlerden aldığımız ürünlerin ambalajlarındaki son kullanma tarihinden araç parçalarındaki seri numaralarına kadar çeşitli markalama örnekleri bulunmaktadır. Öyle ki hediyelik eşya olarak kullanılan ürünlerdeki kişi veya mekân isimleri bile markalama işleminin bir sonucu olarak elde edilmektedir. Yine kişiselleştirilmiş deri kılıf ve çantalarda bile bu markalama işleminden faydalanılır. Marka logosuna sahip ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlar markalama işleminin ne kadar yaygın olduğuna oldukça iyi bir örnek olacaktır. Hatta oldukça detaylı bir tasarım sürecinin sonunda markalama işlemiyle elde edilmiş dekoratif ürünlere bile rastlamak mümkündür. Bunun dışında otomotiv ve inşaat sektörlerinde markalama işlemi sayesinde ürünlerin denetim ve takibi sağlanmaktadır. Ancak markalama işlemi bunlardan çok daha geniş bir kapsama sahiptir. En basitinden neredeyse her üründe bulunan son kullanma tarihlerinin ambalajlara kazınması markalama işlemi sayesinde gerçekleştirilmiştir.

 Fiber lazer markalama işlemleri çok çeşitli yüzeylerde gerçekleştirilebilir. Paslanmaz çelik, sertleştirilmiş metaller, alüminyum, bakır, titanyum gibi oldukça geniş yelpazedeki ürün yüzeylerine kolaylıkla markalama işlemi gerçekleştirilebilir. Bunlara ilave olarak ahşap, kâğıt, seramik gibi yüzeylere de markalama işlemi gerçekleştirilebilir. Lazer markalama makinelerimiz farklı ürün yüzeylerindeki farklı uygulamalara imkân verecek şekilde geliştirilmiştir. Gümüş ve altın gibi değerli materyallerin üzerinde bile hassas, profesyonel ve temiz bir işlem gerçekleştirebilmek mümkündür. Önemli olan materyal yüzeyine uygun yöntemi belirleyerek işlemi kaliteli, donanımlı ve son teknolojiye sahip bir makineyle gerçekleştirmektir. Malzeme yüzeyine uygun işlem doğru boyutlardaki lenslerle uygulandığında kusursuz ve profesyonel sonuçlar elde edilmektedir.  Fiber lazer markalama makinelerimizle gerçekleştireceğiniz işlemler için ücretsiz kurulum ve detaylı eğitim hizmeti verilerek kusursuz sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaktadır. Kullanım sırasında karşılaşabileceğiniz problemler için 7 gün 24 saat hizmet veren uzaktan destek hattımız bulunmaktadır. Yüksek kalitedeki ürünlerimizin her biri 24 ay garantilidir. Garanti süresini uzatma seçeneklerimiz ise mevcuttur. Makineleriniz için ihtiyacınız olabilecek yedek parçaların tedarik süresi 10 yıl boyunca garantilidir. Sitemizde bulunan formları doldurarak makine fiyatlarımız hakkında bilgi ve teklif alabilirsiniz. Fiber lazer markalama makinelerimiz en uygun fiyatlarla ve her türlü kredi kartına 12 aya varan taksit avantajıyla sizlerle buluşmaktadır. Fiyatlarımız hakkında bilgi veya teklif almak için iletişim formumuzu doldurmayı unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir