Afyon Lazer

Lazer Markalama Makinesi Fiyatları

Lazer markalama makineleri kalıcı olarak çeşitli işaretlemelerin yapılmasını sağlayan araçlardır. Bu makinelerin özellikleri çok yüksek hızda ve hassasiyette işlem yapabilme kapasiteleridir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde lazer kullanarak işlem yapan birçok makine tüm sektörlere yayılarak kullanılmaya başlanmıştır. Lazer markalama makinelerinin özellikleri ve kullandıkları malzemeler farklılık göstermektedir. Bu sebeplerden dolayı lazer markalama makinesi fiyatları değişiklik göstermektedir. Teknolojik alt yapıların gelişimleri makinelerin her geçen gün daha farklı özellikler eklenerek değişmesine sebep olmaktadır. Bulunduğunuz sektörde kullanılan lazer makinesi ve yapmak istediğiniz üretim çeşidine göre makine fiyatları değişebilir. Firmamızla iletişime geçerek konuyla ilgili uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Bu sayede size ve amacınıza en uygun ürünü tespit etmiş olursunuz.

Paslanmaz Çelik Özelliği

Lazer markalama makinesi farklı özellikte olan materyaller üzerinde çalışma yapma kapasitesine sahiptir. Üretim yapılmak istenen konuya uygun olarak materyal seçimi ve makine seçimi yapılması gerekmektedir. Lazer markalama yapılabilecek ürünler arasında altın, gümüş, plastik, akrilik, mermer, titanyum, karbon çeliği, bakır levha, yay çeliği, alaşım çelik ve paslanmaz çelik özelliği olan materyaller kullanılır.  Bu materyallerin üzerine lazer markalama yapılarak firma tasarımları, logoları, tarih veya barkod bilgileri kazınmış olur. Lazer markalama işlemi belirli bir ısıda olan ışın sayesinde yüzeyde yanma veya erime tepkisine sebep olur.  Bu lazer uygulama ile uzun süre kalıcı olan iz bırakılır.

Fiber Lazer Markalama

Lazer teknolojisi kullanan makineler arasında fiber lazer markalama genel olarak metal ağırlıklı çalışmaya uygundur. Ayrıca mermer ve bambu gibi materyallerle de çalışılabilmektedir. Bu sistemde kullanılan malzemenin özelliğine göre lazer ile malzeme üzerine işleme yapılır. İşleme olarak logo, barkod, sayı, firmanıza ait özgün tasarımlar ya da sanatsal tasarımlar yapılabilir. Talep ettiğiniz özellikleri uzman ekibimize anlatıp istediğiniz konuda destek alma şansına sahipsiniz. Bu sayede hammaddenize uygun makinenizle en hızlı şekilde ve kalitede üretim yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapmak İstediğiniz İş Kolu

Ürünlerinizi çalışmak ve yapmak istediğiniz iş kolu türüne göre aldığınızda daha verimli sonuçlar elde edersiniz. Lazer makineler birden fazla çeşidiyle seçenek sunmaktadır. Alanında uzman olan firma çalışanlarımızla konunun detaylarını sorarak bilgi alabilirsiniz. Firmamızda üretilen fiber lazer markalama, masalı tip fiber lazer, CO2 lazer, 3D lazer ve kabin tipi fiber lazer çeşitleri olan makinelerimizden birini tercih edebilirsiniz.  Fiber lazer markalama ve masalı tip fiber lazer ağırlıklı olarak metal yüzeylerde çalışma alanına sahiptir. CO2 lazer makinesi, Küçük işletmelerde, endüstriyel alanlarda, tekstil sektöründe ve ayrıca ahşap sektöründe kullanılmaktadır. 3D lazer makinesi ile yuvarlak hatlı ve yuvarlak şekilli yüzeylerde baskı almak mümkün olmaktadır. Kabin tipi fiber lazer makinesi, başta cep telefonu camı olmak üzere birçok yüzeyde işlem yapabilme şansı olan fabrika tipi bir makinedir. Her bir ürün kullanılacağı alana özel olarak tasarlanıp, üretilmiştir. Firmamız ürettiği makineleri hem yurt içi hem de yurt dışında satışını yapmaktadır. Satış sonrası hizmetlerimiz devam etmektedir.

Yedek Parça Tedariki

Firmamızın ürettiği makineler kalite ve verimli çalışma kapasitesiyle müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Üretilen makinelerin kurulumu yapıldıktan sonra işleyişleri test edilir. Uzman ekibimiz gereken bilgilendirmeyi yaparak işlerinizin hızlı ve akıcı olarak devamlılığını sağlar. Makinelerle ilgili bakım ve ihtiyaç durumunda yedek parça tedariki tarafımızdan sağlanmaktadır. Tüm makinelerimiz için geçerli olan özellikler;

 • Ürünlerin kurulumu uzman ekibimiz tarafından detaylı olarak yapılır.
 • Kurulum sırasında tüm bilgiler aktarılır.
 • Ücretsiz eğitim hizmeti verilmektedir.
 • Ürünlerin garantisi uzatma seçeneği bulunmaktadır.
 • Teknik destek 7 gün 24 saat olarak verilmektedir.
 • Garanti süresi tüm makinelerimiz için 24 aydır.
 • Yedek parça garanti süresi 10 yıl boyunca devam eder.
 • Ödeme seçenekleri kredi kartına 12 ay taksit olarak yapılabilmektedir.

Firmamızda Yer Alan Ürünler

Firmamızda yer alan ürünler kullanım alanlarına uygun olarak belirlenmiştir. Fiber Lazer markalama makinesi; genelde metal yüzeylerde çalışılır. CO2 lazer kazıma, kesme ve markalama makinesi, 3D lazer markalama makinesi ve kabin tipi lazer makinesi ve masalı tip fiber lazer makinesidir. Genel olarak otomotiv sektöründe, medikal sektörde ve tıp alanında çalışmalar yapılmaktadır.

Lazer Teknolojisini Kısaca Tanımlayalım

Lazer ışınının özellikleri;

 • Lazer ışını tek dalga boylu bir ışıktır.
 • Tek yönlü ışık olarak tanımlanır.
 • Bu ışık düzenlidir.
 • Ayrıca dar bir ışık olarak tanımlanır.

Diğer ışık kaynaklarının özellikleri;

 • Işık kaynakları çok yönlüdür.
 • Kaynaktan çıkınca birçok alana yayılır.
 • Çok dalga boylu olarak ifade edilir.

Lazer Işını Nasıl Oluşur?

Lazer ışını oluşması için aktif bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Bu aktif ortam gaz, kristal ya da sıvıdan oluşabilir. Aynı zamanda bu maddelerin dışarıdan bir uyarılmaya ihtiyacı olur. Bu koşullar altında lazer ışını oluşur. Oluşan ışın mor ötesinden kızıl ötesine kadar gidebilecek bir dalga boyundadır. 

Lazer Markalama Makinesi

Lazer markalama makinası kullanımı için gereken sistem minimum Windows XP/ Windows 7 (32 bit) olmalıdır. Bunun için eğer firmanızda kullanmadığınız bir programsa makine kullanımından önce güncelleme ve yüklemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Markalama makinesi hızı 7000 mm/s dir. Lazerin dalga boyu özellikleri; 1064nm dir. Ayrıca gücü; 20 watt, 30 watt, 50 watt,  100 watt, olarak belirlenmiştir. Teknik özellikleri bu şekilde olan makinede kaliteli ve verimli bir üretim gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Lazer markalama makinesi lazer ışınının değiştirilerek ayarlanması sonucu istenen materyale kazıyarak etki yaratmasıyla markalama işlemi oluşur. Lazer markalama makinesinin kullanıldığı alanlar; paslanmaz çelik başta olmak üzere, alaşımlı çelik, yüksek hızlı çelik, titanyum, bakır, pirinç, titanyum alaşımları, sertleştirilmiş metal, karbür, ahşap, mermer, bambu, karbon, gümüş ve altın gibi değerli metallerde kullanılır.

Markalama Yapmak

Lazer markalama makinesiyle markalama yapmak seçilen materyal üzerine lazer ışını verilerek logo, firma adı, özel tasarım ya da barkod gibi şeylerin kazınması işlemidir. Makinelerle çok hızlı ve kaliteli yapılan bu işlemin sonuçları üretilen ürünlerde kendini göstermektedir. Bu teknikle yapılan markalama işleminin kalıcılık oranı çok yüksektir. Silinmesi, aşınması ve çıkması farklı işlemle yapılan markalamalarla karşılaştırıldığında çok düşük bir ihtimaldir. Birçok alanda kullanılan markalama makineleri, çalışmalarla farklı alanlarda da kullanılabilecek seviyeye gelmeleri için araştırmalar sürmektedir. Firmamız hem yurt içi hem de yurt dışına makine gönderimleri yapmaktadır. Tüm dünyada lazer teknolojisinin kullanıldığı markalama ve kesim makineleri kullanımı geçmiş dönemlere göre hızla artışa geçmiştir. Makineler gönderildikten sonra gereken her türlü konuda 7/24 destek sağlanmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet firmamızın en önem verdiği konulardandır.

Kullanılan Lazer Özellikleri

Makinelerde kullanılan lazer özelliğine göre işlenen materyal ve bıraktığı etki değişmektedir. Fiber lazer makinelerinde yüksek hassasiyeti olan hızlı ve aynı zamanda temassız olarak işlem yapılmaktadır.  Bu makinelerde sarf malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Fiber lazer özellikli makineler ile güzel sanatlar ürünlerinin tasarımları da üretilebilmektedir.  Fiber lazer makinesinin yaptığı işlem yüzeysel özelliğe sahip olmasına rağmen kalıcılık oranı çok yüksektir. Fiber lazer esnek ve hassas özelliğe sahiptir. Ayrıca fiber lazer markalama sırasında ürüne temas etmediği için hijyenik bir üretimde sağlamaktadır. Bir diğer seçenek olan gravür lazer makineleri daha derin kazıma yapılmasına olanak sağlar. Her makinede kullanılan lazer özellikleri farklı kazıma yapılmasına olanak vermektedir. İş alanınızın türüne uygun ve kalitede makine ile verimli bir üretim süreci geçirme şansınız olmaktadır.

Fiber Lazer

Fiber lazer fiber optik kablo kullanan bir sistemdir. Lazer türlerinden olan gaz ve kristal lazerlerden farklılık göstermektedir.  Fiber lazerler diğer lazer türleri arasında en yeni olan uygulama olarak öne çıkmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde daha çok kullanıma başlanan lazer ışını her alanda işlerin daha hızlı ve hassasiyetle yapılmasını sağlar. Fiber lazer verimli olarak çalıştığı için üretim yapılan alanlarda kaliteli üretime destek olur. Fabrikalarda ya da küçük atölyelerde de kullanılabilecek makine çeşitleri sayesinde her kesimin ulaşabileceği makineler arasında bulunmaktadır. Özellikler markalama ve kesimde tercih edilmektedir. Farklı sektörlerde farklı işlerin yapılmasına destek olur. Fiber lazer sayesinde yapılan işlemleri daha uzun süre kullanılır. Dayanıklılığı en üst seviyededir.  Lazer ışının yüksek ısıda olması sebebiyle soğuması önem taşır. Fiber lazer çabuk soğuması sebebiyle çalışma şeklinin kullanışlı olmasına katkı sağlar.

Fiber lazerin daha çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi de ısının eşit olarak dağılması prensibidir. Isı eşit olarak dağılınca makinedeki parçalardan hiçbiri zarar görmeden çalışmaya devam eder. Fiber lazer kullanımı maliyet açısından da ekonomiktir. Makinenin sürekli bakımının yapılması gerekmez. Bu durum makine kullanıcılarına büyük kolaylık sunmaktadır.  Diğer lazer türlerinde makinelerin bakımının sıklıkla yapılması verimli üretim yapmak açısından önemlidir. Fiber lazer son teknolojik imkanlarla geliştirilmiş olduğu için kullanımı en rahat lazer sistemidir.

Lazer Makinesi Fiyatları

Farklı iş kollarında kullanılan lazer makineleri hız, hammadde, lazer markalama özelliği ve kullanıldığı iş alanına göre değişen fiyatlamalara sahiptir. Fiyatlamalar piyasada farklı kalitede ürün çeşitliliği sebebiyle her firmada ayrıdır. Fiyatlama konusunda net bir bilgi almak için alanında uzman olan ekibimizle görüşmeli ve taleplerinizi iletmeniz gerekir. Ekibimiz sizin kullanabileceğiniz özellikte olan lazer makinesi fiyatları ve bilgisini detaylı olarak sizlere sunmaktadır. Telefonlarımızdan ya da e-mail yoluyla bize ulaşıp destek talebinde bulunabilirsiniz. En kısa sürede ve detaylı olarak bilgi veren açıklamalarla dönüşler sağlanmaktadır. Müşterilerimize doğru ve yeterli bilgi vererek memnuniyetlerini sağlamak önceliğimizdir.

Markalama İşleminde Yapılabilecekler

Markalama işleminde yapılabilecek şeyler arasında barkotlama, logo, seri numarası oluşturma, tarih yazma, vardiya numarası belirtme ve otomotiv sektöründeki aletlerin markalaması işlemleri yapılmaktadır. En çok kullanıldığı sektörler arasında medikal sektörü, yapı sektörü ve otomotiv sektörleri yer almaktadır. Gelişen teknolojik imkanlar doğrultusunda farklı alanlarda uygulama yapabilmek amacıyla çalışmalar devam etmektedir. Bu sayede hızlı ve verimli yaşanan süreçlerin diğer sektörlere de fayda sağlaması amaçlanmaktadır. Lazer markalama tüm dünyada ve ülkemizde kolaylıkla uygulanabilen ve son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanan bir uygulamadır. Dayanıklılık ve hızlı üretim sebebiyle lazer kesim ve markalama hizmetleri talep görmektedir.

Bu işlemler yazıcı mantığıyla işlem yapmak kadar kolay uygulanır.  Fabrikalara uygun olarak üretilen makineler ile lazer teknolojisi birleşince üretim aşamalarında hızlı bir süreç başlamıştır. Fiber lazer teknolojisi aynı zamanda çok düşük sesle çalıştığı için rahatça kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe kullanılan lazer markalama ile otomobilde kullanılan parçalara markalama yapılır ve bu ürünlerin daha sonraki zamanlarda takip edilmesi için kolaylık sağlanmış olur. Her türlü balata, enjeksiyon pompası, yakıt pompası, fren merkezi, buji, kasnak vb. Sayılabilecek parçalara lazer markalama yapılmaktadır.  Medikal sektörde lazer markalama implant ve kişiye özel olarak üretilmesi gereken cihazların hazırlanması şeklinde yapılmaktadır. Lazerin esnek ve hassas yapısı sebebiyle bu alanda kullanımı önem kazanmıştır.

Satın Alma İşlemi

Markalama için kullanacağınız makinelerin satın alma işlemi için öncelikle bize ulaşmanız gerekir. Firmamıza instagram, whatsapp, e-mail ya da telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi içeren mesajınız bize ulaştıktan sonra ekibimiz en kısa zamanda sizlere dönüş yaparak taleplerinizi alır. Talepleriniz değerlendirildikten sonra size en uygun ürün hakkında bilgi verilir. Makinenizi kabul etmeniz durumunda satın alma süreci başlar. Ödemelerinizde nakit ya da kredi kartına 12 taksit imkanıyla satın alma yapabilirsiniz. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra ekibimiz makine kurulumu için fabrikanıza gelir. Kurulum sonrası ücretsiz eğitim ve bilgilendirme yapılmaktadır. Ekibimize her türlü soru ve sorununuz için rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  Ürünlerimiz 24 ay garantili olarak satılmaktadır. Ayrıca olası bir sorunda garanti altında olduğu için kolaylıkla işlem yapılabilmektedir. Gerekirse yedek parça tedariki firmamız tarafından karşılanmaktadır.  Makinenizi üretim yapmak amacıyla kullanırken yaşadığınız tüm sorunların çözümü için destek hattımızı arayabilirsiniz.