Afyon Lazer

Lazer Markalama Makinesi

Fiber lazer markalama makinesi nedir? Fiber lazer markalama makinesi 4 ana parçadan oluşmaktadır. Bu parçalara ek olarak elektronik çeşitli aksamlarından oluşmaktadır. Lazer makinelerimiz içinde yer alan yedek parça aksamları şunlardır;  Galvo kafası, lazer rezonatör, ana kart ve lens olmaktadır. Markalama makinesinin kullanılabilmesi için windows tabanlı ve özel yazılımlı bilgisayara ihtiyaç vardır. Yazılımla birlikte istenilen logo, metin, resim gibi işlemler yazılım aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yazılım üzerinden çeşitli komutlar verilerek lazer baskı yapmak istenilen alanı gösterir. Materyal üzerinde baskı yapılması istenen alanının belirlenmesi önemlidir. Baskı yapılması istenen alan belirlendikten sonra ayak pedalı aracılığı ile aynı zamanda yazılım üzerinden komutlarla birlikte lazer markalama işlemi başlatılmış olur. Kullanılan lazer ile komutların iletilmesi cihaz ana kartı aracılığı ile olmaktadır.

Lazer markalama makinesi içinde orijinal ana kartlar kullanılmaktadır. Lazer markalama makinesine yüklenen yazılım sayesinde makine üzerinden komut verilir ve daha sonra cihazın en önemli parçasını oluşturan lazer rezonatör devreye girer ve bunun içerisinde fiber lazer gücü oluşturur. Böylece fiber optik kablo aracılığı ile fiber lazer kapak kısmına aktarılır. Dolayısıyla fiber lazer markalama makinesindeki en önemli aksam lazer rezonatördür. Çünkü çeşitli güç seçeneklerinde olan lazer markalama makinesinin kalitesini, gücünü, kullanım süresini ve ömrünü belirleyen en önemli faktör bu aksam olmaktadır. Lazer rezonatör aksamında 30 watt, 20 watt, 70 watt, 50 watt 100 watt olmak üzere çeşitli güç seçenekleri bulunur. Fiber lazer rezonatörde watt gücünü arttırdıkça materyaller üzerindeki oynama, kesme işlemleri ve markalama işlemlerinde oldukça hızlı sonuca ulaşılmaktadır.

Fiber Lazer Markalama Makineleri

Lazer kaynak, lazer kesim, lazer markalamayı içeren lazer sektöründe yüksek teknolojiye uygun makinelerimiz ile satış hizmeti ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunmaktayız. Tüm müşterilerin beklentilerine ve taleplerine uygun ve özel tasarımlar lazer markalama makinelerimizde en hızlı şekilde yapılmaktadır.

Fiber lazer markalama makinelerinin özellikleri şunlardır:

 • Fiber lazer markalama makinesi tek desende 15 ve üstü farklı işlem yapabilmektedir
 • Ekstra bir ekipman ihtiyacı gerektirmez
 • Fiber lazer markalama makinesinin yüksek mukavemetli özelliği bulunmaktadır
 • Uzun ömür vaat etmektedir
 • Hem dış hem de iç aksamı bulunur
 • Ağır bakım gerektirmemektedir
 • Fiber lazer markalama makinesi 2 yıl garantilidir
 • Operasyon şekline ya da çalışma alanları kullanım amaçlarına göre portatif tasarımlar ya da masalı tasarımlar şeklinde sunulmaktadır.
 • Fiber lazer markalama makinesi seri üretime uygundur
 • Fiber lazer markalama makinesi sessiz çalışmaktadır
 • Fiber lazer markalama makineleri çevre dostu bir makinedir
 • Faaliyeti sırasında atık oluşturmaz
 • Aynı makine içerisinde farklı çalışma ve kullanım alanları sunulmaktadır
 • Gümüş altın gibi çeşitli madenlerde kesim yapılabilme özelliği bulunmaktadır
 • Çeşitli materyal türlerinde firesiz ve hatasız markalama yapabilme özelliğine sahiptir
 • Fiber lazer markalama makinesi pozisyon tekrar edildiğinde yüksek hassasiyet sağlamaktadır
 • Tüm işletim sistemi ile uyumlu bir makinedir. Orijinal kontrol kartı kullanılır.
 • Materyal pozisyon anlamasına yardımcı olmaktadır

Lazer Markalama Makinelerinin Hız ve Hassasiyet Özellikleri

Lazer markalama makinesi içerisinde nanometrik lazer kapısının içerisinde bulunan ultra hızlı aynalar vardır. Bu hızla aynalar aracılığı ile işlemler oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır. Lazer markalama makinalarındaki hız performansı en önemli özelliklerden birisidir. Bununla birlikte 0.01 milimetrelik hassasiyet değeri özelliği taşıdığı için hatasız ve firesiz mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Lazer markalama makineleri uzun ömürlüdür. Aynı zamanda minimum sarfiyat özelliği taşımaktadır. Performans odaklı anlayışla tasarlanmıştır. İşletme maliyetleri ve başlangıç maliyetlerini kontrol altında tutmaya yarayan bir makinedir. Fiber lazer makineleri eksiksiz çözüm sunmaktadır. Ekipmanları en son teknolojiye uygun olarak çalışmaktadır. Lazer markalama makinesi tüm ihtiyaçlara ve taleplere cevap verecek ve çözüm üretebilecek bir yapıya sahip olmaktadır. Silindirik malzemelerle yapılacak olan işlemlerde seri üretimde kullanılacak olan ayak pedalı alet çantası koruyucu gözlük ile birlikte güçlü bir konfigürasyona sahip bilgisayar bulunmaktadır. İşleme başlamak için makineyi sadece fişe takmanız yeterli olacaktır.

Lazer markalama makinesi ile kesim yapılabilecek olan malzemeler şunlardır:

 • Kaplamalı metaller
 • Metaller, çelikler, paslanmaz malzemeler
 • Plastik
 • Kaplamalı ahşaplar
 • Suni deri gibi birçok çeşitli materyal

 Kızıma ve markalama yapılacak olan malzemeler şunlardır:

 • Plastik
 • Kaplamalı metaller
 • Kaplamasız ya da kaplamalı ahşap
 • Suni deri gibi birçok çeşitli materyal olmaktadır

Lazer Marka Makinesinin Kullanıldığı Sektörler Nelerdir?

Fiber lazer markalama makineleri birçok sektörde kullanılmaktadır. Özellikle markalama yapabileceğiniz gümüş, altın, pirinç, bakır gibi kuyumculuk ve bijuteri sektörlerinde lazer makineleri yaygın bir şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra kullanım alanlarından olan alışım ve madenlerde de işlem yapılmaktadır. Fiber lazer markalama makinesi ile geleneksel kesim yöntemlerine göre daha hızlı ve daha hassas sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de sıklıkla tercih edilmektedir. Bijuteri ve kuyumculuk sektöründe lazer markalama makinelerinin işlemleri kalıcıdır. İşlemler kalıcı olduğu için de yaygın bir şekilde tercih edilmekte ve ilgi görmektedir.

Lazer markalama makinesi, telefonculuk, giyim, ayakkabıcılık, kuyumculuk, ev tekstili, armacılık, nakışçılık, dericilik, kumaş sektörü, oyuncak sektörü, aydınlatma ve reklamcılık sektörü, promosyon sektörü gibi birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Fiber lazer markalama makinesi ile kesim yaparken malzemenin altında başka bir cisim olmaması önemlidir. Bu hem kaliteyi hem de hızlı arttırmaktadır. Ayrıca ısıdan dolayı malzemenin genişlemesi ve işlem kalitesinin düşmemesi için bu husus oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu yüzden mengene eklenmesi verim ve kalite performansını arttıracaktır.


Global Lazer Makinesi Teknolojileri

Teknolojik ve yenilik kurumsal kimliğimizi sürekli olarak ileriye taşıyarak tüm müşterilerimize en üstün standartlarda ve kalitede hizmet vermekteyiz. Fiber markalama lazer kaynak, lazer işaretleme, izlenebilirlik ihtiyaçlarına ve müşterilerin özel gereksinimlerine uygun olan lazer makinelerimiz birçok sektör için kullanım alanı bulmaktadır. Lazer makinesi sektöründe deneyime ve uzmanlığa sahip olan firmamızda global çözümler üretilmektedir. Lazer makinelerimiz ile çalışma süresini kısaltarak güvenliği ve kaliteyi en üst düzeye çıkarmaktayız.

Her türlü çelik, metal, plastik, alüminyum, karton, ahşap ve bunun gibi birçok malzemeye şekil, renk, biçim, ebat ve doku farklılıklarına bakılmaksızın ürünlerinizin üzerinde yüksek kalitede metin, logo, resim ya da aklınıza gelebilecek çeşitli türdeki markalamayı yapabilirsiniz. Bununla birlikte, Lazer markalama cihazlarımız ürünlerinizin istediğinize göre aşındırmalı ya da aşındırma yapılmadan markalama yapmak gereklidir.  Lazer makinelerimiz global teknolojik alt yapıya sahiptir.

Lazer markalama makinelerimiz Türkçe interaktif programlama ara yüzü sayesinde makine kullanıcılarına oldukça kolay kullanım sağlamaktadır. Ayrıca lazer markalama tasarımlarımızla özgün çözümler sunmaktayız. Makine üzerindeki lazer ışını çeşitli güç seçeneklerine göre işlenmektedir. Lazer güç seçenekleri çeşitli Watt özelliğindedir. 20 Watt güç seçeneğinden 100 Watt güç seçeneğine kadar seçenekler bulunur. Böylece lazer gücü seçeneği ile hız ve markalama alanı sınırları yükseltilir. Yaklaşık olarak 100000 saatten fazla ışın ömrü vardır. Bu da oldukça uzun ömürlü olduğu anlamına gelir. Lazer makineleri uzun ömürlü olup tam kapasite ile sorunsuz ve oldukça verimli üretim yapmaktadır. Otomatik fiber lazer markalama cihazlarımız kendi ayarlandığı için yapmak istediğiniz işlem oldukça kısa sürede tamamlanır.

Lazer Markalama Makineleri ile Yapılanlar

Lazer markalama makinesi ile neler yapılmaktadır? Lazer markalama ya da lazer kesim makineleri ile günümüzde mobilya, hediyelik eşya, tekstil gibi birçok farklı sektörde kazıma, kesme ve markalama işlemleri yapılmaktadır. Bu yüzden lazer makineleri oldukça yüksek performans sağlayan makineler olmaktadır. Oldukça kısa sürede en yüksek verim alınmaktadır. Bunun yanı sıra hatasız ve firesiz işler ortaya çıkaran makinelerdir.

Bununla birlikte, kişiye özel olarak hazırlanan pek çok tasarım lazer makineleri ile yapılmaktadır. Mobilya kenarındaki işlemeler, duvar süsleri, ev içerisindeki objelere yapılacak olan markalama işlemleri lazer markalama makinesi ile yapılan işlemlerdir. Böylelikle lazer makinesi ile yapılan markalama işleminde talep edilen proje daha özel hale gelmiş olur. Lazer kesim ya da lazer markalama makineleri ile yapılacak olan işlemlerde bilgisayar ve yazılım programları önemli olmaktadır. Bilgisayarlarda en detaylı çalışmalar hazırlanır. Bilgisayarda hazırlanmış olan bu detaylı çalışmalar lazer makineleri ile malzeme kirliliği ortaya çıkarmadan firesiz ve hatasız olarak yapılmaktadır.

İnsan emeği ile yapılması zaman alan ve zor olan tasarımlar lazer makineleri ile oldukça kısa sürede ve yüksek kabiliyette yapılmaktadır. Örneğin bir metal çakmak ya da bir cüzdan üzerine lazer markalama makinesi ile kişinin isteğine göre özel tasarımlar uygulanabilir. Cep telefonu kılıflarının üzerinde yine istenilen kişiye özgü olan tasarımlar yapılabilir. Bununla birlikte laptopun kapağına farklı kişiye özgü tasarımlar lazer makineleri ile yapılmaktadır. Aynı şekilde takı, cam bardaklara çeşitli tasarımlar lazer markalama makinesi ile yapılır. Lazer markalama makinemiz birçok farklı malzemeye uygulanabilmektedir. Makineler hem uygulayıcılara hem de tasarımcılara oldukça geniş yaratıcı fikirler ve imkanlar sunmaktadır.