Afyon Lazer

Pleksi Lazer Kesim Makinesi

Lazer kesim makinaları iş yeri ve atölyenizde kısa sürede profesyonel ve kusursuz sonuçlar almanızı sağlar. Bu sayede zamandan ve iş gücünden tasarruf edebilirsiniz. Diğer uygulamalara göre daha detaylı ve ince işlemlere olanak tanıyan lazer kesim makineleri sayesinde ürünlerinizin işçilik ve tasarımında gözle görülür derecede kalite farkı sağlanır. Lazer kesim makineleri işinde kaliteli sonuçlar almak isteyen üreticiler için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Farklı materyallerde farklı şekilde işlemlere olanak sağlayan lazer kesim makineleri sayesinde paranızdan ve zamanınızdan tasarruf etmeniz mümkündür.

Lazer kesim makinelerinin doğru seçilmesi zamandan ve paradan tasarruf etmek adına önemli faktörlerden biridir. Son teknolojinin ve uzun kullanım ömrü sağlayan materyallerin harmanlanarak kullanıldığı makineler size her zaman avantaj sağlayacaktır. Firma olarak iş yerinizin ihtiyaçlarına uygun makineleri uygun fiyatlar ile sizlerle buluşturuyoruz. 24 ay garantili ürünlerimizde kurulum ve eğitim hizmetleri ücretsiz olarak sağlanmaktadır. 7 gün 24 saat aktif uzaktan teknik servis hizmetimiz vardır. 10 yıl boyunca yedek parça garantimiz ve garanti uzatma seçeneklerimiz ile makinelerimizin kullanım ömrünün maksimumda tutulur. Kredi kartlarına 12 aya varan taksit avantajları ile kolay ödeme imkanı sağlanır. Teklif almak için web sitemizdeki formu doldurabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Co2 Lazer

Pleksi kesim işlemlerinde en sık kullanılan makine tiplerinden biri CO2 lazer (Karbondioksit Lazer) kesim makineleridir. CO2 lazer kesim makinelerinde karbondioksit lazerler üzerine karbon tüpler yerleştirilmiştir. Karbondioksit gazına dayalı bu sistem ile çok kısa sürede fazla katmanlı materyallerde bile kusursuz kesim yapılabilmektedir. Hassas kesim yapmaya olanak sağlar. Genellikle metal olmayan materyallerde tercih edilir. Pleksi, ahşap, strafor, deri, kumaş gibi çoğu materyalde kullanıma uygundur. Plastiklerde konforlu ve pratik bir uygulama sağlamaktadır. Dalga boyu 10.6 mikrometredir.

 Co2 lazer kesim makineleri yüksek ışın kalitesine sahip makinelerdir. Bu özellikleri sayesinde yüksek verimlilik sağlarlar. Pleksi lazer kesim makineleri arasında en sık kullanılan lazer makinelerindendir. Aynı anda hem lazer kesim hem de markalama işlemi yapmaya olanak tanır. Yüksek teknoloji ve çoklu kullanımı bir araya getiren bu makineler sayesinde birden fazla işlem gerçekleştirerek tasarruf edebilirsiniz. Size en uygun lazer kesim makinasi tipini öğrenip teklif almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

 Co2 lazer kesim makinelerine özellikle matbaa sektörlerinde rastlanmaktadır. Plastik ve kâğıt materyallerde kolay, kusursuz ve hassas uygulama sağlaması bu tip lazer kesim makinelerini avantajlı pozisyona sokmaktadır. Bilgisayardan belirlenmiş bir tasarım hassas ve titiz bir şekilde uygulamaya geçirilebilmektedir. Bu uygulamalar çok katmanlı materyallerde bile kusursuz sonuçlar verebilmektedir. Kumaş materyallerde de benzer sonuçlar vermesi açısından Co2 lazerler tekstil ve mobilya sektöründe de yer alan makine tiplerindendir. Co2 lazer kesim makinelerinin tabla boyutu hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir. Bu da farklı uygulamalar yapmayı olanaklı hale getirmektedir. Co2 lazer kesim makinelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Galvo Lazer

Galvo lazer makineleri özünde markalama işlemi için tasarlanmış makinelerdir. Fakat günümüzde yüksek teknoloji sayesinde geliştirilmiş modelleri ile lazer kesim işlemine olanak sağlayan galvo lazer makineleri de mevcuttur. Galvo lazerlerin lazer kaynağında galvo motorları, lazer tüp ve beam expender adı verilen ışın inceltici bulunmaktadır. Lazer tüpünden çıkan ışınlar beam expender sayesinde inceltilir ve tek bir hedefe odak sağlar. Bu ışınlar sayesinde yüksekten ve temassız bir biçimde markalama, kazıma veya kesme işlemleri gerçekleştirilir. Galvo lazer makineleri, CNC tip lazer kesim makinelerine göre markalamada yaklaşık olarak 30, kesme işleminde ise yaklaşık 15 kat daha hızlıdır.

Galvo lazer makineleri genel itibariyle markalama için tercih edilmiş olsa da son yıllarda üretilen yüksek teknolojik modeller sayesinde lazer kesim işlemleri içinde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle deri ve kumaş kesiminde galvo lazerlerin avantajları oldukça fazladır. Yüksek lazer kesim gücü sayesinde kesim esnasında deri ve kumaşlarda istenmeyen yanıklara sebep olmadan kusursuz sonuçlar verir. Organik deri kesimi sırasında islenmeye sebep olmaz. Bu sayede üretimden sonra temizlik için ekstra bir zaman harcanması gerekmez. Galvo lazer makinelerinin yatırım maliyeti diğer tip lazer makinelerine göre daha uygundur.

Pleksi Lazer Kesim

Pleksi ürün ailesinin içinde mika, akrilik gibi renkli veya şeffaf petrol ürünleri bulunur. Tam adıyla pleksiglass olarak bilinen bu madde grupları reklamcılık ve tabela sektörlerinin olmazsa olmazıdır. Tabelalardaki pleksiglass harflerin kesimi, pleksi standlar, reklam tabelalarının aydınlatılması gibi noktalarda lazer kesim makinelerine başvurulmaktadır. Reklamcılık ve tabela sektörlerinde Galvo lazer sisteminin genellikle markalama ve desen görüntüsü yaratmak için kullanıldığı görülmektedir. Galvo lazer sistemi aynı zamanda kalp gibi hassas şekillendirme gereken ayna kesimleri için de oldukça kullanışlı olmaktadır.

Galvo lazer kesim makinelerinin kullanım ömrünü belirleyen motor ve lazer başlığıdır. Galvo lazer kesim makinelerimizin hepsinde yüksek kaliteli ve uzun ömürlü parçalar kullanılmıştır. Bu sayede lazer kesim makinenizin arıza ve problem çıkartma ihtimali minimuma indirilmiştir. Böylece cihazdan kaynaklanan ekstra masraflar da minimumda tutulmuştur. 2 yıl garantili cihazlarımızın yedek parça garantisi 10 yıldır. İstek dahilinde garanti süresini uzatmak mümkündür. Arıza halinde başvurabileceğiniz uzaktan teknik destek sistemimiz ise 7 gün 24 saat ulaşılabilirdir. Galvo lazer kesim makinesi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğru Lazer Kesim Makinesi Seçimi

Lazer kesim kaynağı iş yerinizin ve atölyelerinizin geleceği için bir yatırımdır. İnsan emeğiyle çok fazla vakit alacak markalama, kazıma ve kesim işlemleri günümüzde makineler sayesinde oldukça hızlı bir şekilde halledilebilmektedir. Bu hız sayesinde zamandan ve iş gücünden tasarruf edilirken alınan sonuçlar da profesyonelleşmektedir. Unutulmamalıdır ki makineler sayesinde günümüzde yapılan lazer kesim ve kazıma işlemleri insan eliyle yapılamayacak kadar incelikli ve temiz sonuçlar vermektedir. Bu sayede müşteri memnuniyeti de katlanarak artmaktadır.

Lazer kesim makineleri doğru seçilmediği taktirde yukarıda saydığımız avantajlara ek olarak bazı yükler getirebilmektedir. Atölyenizde kullanılan materyaller, yapılan işçiliğin detayı, çalışılan materyal yüzeyinin büyüklüğü gibi faktörler doğru makineyi bulma konusunda belirleyicidir. Çeşitli maddelerde en iyi sonuçları almanızı sağlayacak farklı lazer kesim ve markalama yöntemleri mevcuttur. Yaptığınız işleme en uygun özellik kombinasyonuna sahip makineyi seçmek oldukça önemlidir. Örneğin plastik materyallerde en iyi sonuçları verecek yöntem ile paslanmaz çelik üzerinde en iyi sonuçları verecek yöntemler farklıdır. Dolayısıyla sadece plastik üzerinde çalışan bir iş yerinin paslanmaz çelik üzerinde daha iyi sonuçlar veren bir makine alması para kaybı olacaktır. Aynı şekilde farklı materyaller üzerinde işlem yapan bir firmanın çeşitli materyaller üzerinde en etkili sonucu veren bir makine seçmesi zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlayacaktır.

Lazer kesim makinenizin uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması tasarruf etmeniz açısından çok önemlidir. Dolayısıyla fiber lazer kaynağı gibi hayati parçaların dayanıklı ve uzun ömürlü materyallerden seçilmiş olması gerekmektedir. Firma olarak cam tüplü galvo, fiber, Co2 gibi tüm çeşitli lazer kesim makinelerimizde yüksek kaliteli ve uzun ömürlü parçaları kullanmaya özen gösteriyoruz. Çünkü hayati parçaları kaliteli ve dayanıklı materyallerden yapılmış makineler kullanım sırasında maksimum verimi sağlamaktadır. Kaliteli materyallerden yapılmış makineler kullanım süresi boyunca yaşanacak arızaların oranını minimuma düşürmektedir. Bu da sizi yan maliyetlerden koruyarak makinenizden maksimum oranda kar elde etmenizi sağlamaktadır.

Firma olarak makinenizin kullanımını kolaylaştırıp ömrünü uzatacak imkanlarımız arasında ücretsiz kurulum ve eğitim yer almaktadır. Bu sayede makinenizin tüm donanımları size ve çalışanlarınıza detaylı bir şekilde anlatılarak hatalı işlem yapmanızın önüne geçilir ve materyallerden tasarrufunuz sağlanır. Cihazlarımız iki yıl garantilidir ve yedek parça garantisi on yıldır. İsteğe bağlı olarak süresi uzatılabilmektedir. Herhangi bir arıza durumunda 7/24 uzaktan teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır. Yüksek teknoloji ve kaliteyi aile sıcaklığında buluşturan firmamızdan fiyat teklifi ve bilgi almak için web sitemizdeki formu doldurmayı unutmayın.